stickyimage

https://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2019/03/15Years.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2019/03/3Nokta9M.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2013/08/Banner13.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2013/08/Banner14.jpg

Fatsa Girls Dorm

Türk-Amerikan Toplumunun da katkıları ile inşaatı tamamlanan “Çağdaş Yaşam Fatsa Kız Öğrenci Yurdu” Fatsalı kız öğrencilerin hizmetine hazır…

 

2012 yılında yapımına başlanan yurdun yapımı Bridge To Türkiye Fund (BTF) destekcileri’nin ABD den ilettikleri $230 Bin dolar yardimin yanısıra Turkiyeden de birçok birey ve kurumun imece destekleri ile toplam 850 Bin TL ye tamamlandı.


FatsaSoma faciası nedeniyle resmi açılış töreni iptal edilen “Çağdaş Yaşam Fatsa Kız Öğrenci Yurdu” tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edildi. Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan 100 öğrenci kapasiteli yurda, 2014-2015 Eğitim – Öğretim yılında öğrenci yerleştirilecek. Yurt, Fatsa’nın uzak köy ve beldelerinde yaşayan kız öğrencilerin ortaöğretime devam edebilmesini kolaylaştıracak.


Çağdaş Yaşam Fatsa Kız Öğrenci Yurdu’nun saglıyacağı fırsat esitliği sayesinde, eğitimlerine köy ve beldelerde başlayan kızlar da artik ortaöğretime, meslek liselerine, üniversitelere gidebilecekler. Kendilerine, ailelerine ve ülkelerine daha yararlı bireylerler olma sansini elde ederken, küçük yaşlarda evlendirilmeyerek, yaşamlarını çocuk-anneler olarak sürdürmekten de büyük ölcüde kurtulacaklar.


ABD’de yaşayan Türkler ve Türk Dostu ABD’lilerin destekleri ile 2003 yılında kamu yararına çalışmak üzere kurulan BTF, yapılan bağışları IRS (ABD Vergi Dairesi) kanunlarına uygun şekilde vergi muhafiyeti sağlayarak ve kesintisiz olarak, tümüyle (%100) Türkiyedeki sivil toplum kurumlarına ve programlarına iletmekte. Tamamen gönüllük prensibi ile yürütülmekte olan BTF, projeleri ile Amerikada yaşayan Türkler’in kökleriyle tekrar buluşmasına olanak vermekte ve vatandaşlık sorumluluklarını devam ettirebilmeleri için imkanlar sağlamaktadır. Daha detaylı bilgiyi http://www.bridgetoturkiye.org adresinde bulabilirsiniz.

FatsaPotbori 

Bridge to Türkiye Fund (BTF) is a US based, volunteer run, charitable non-profit, 501(c)(3) organization. Contributions made to BTF are tax-deductible to the extent permitted by IRS. BTF”s tax identification number is 58-2678580.

7 years ago by in Boston , Charlotte , CYDD , NEWS FROM THE FIELD , Princeton, NJ , San Diego , WDC. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
About

Bridge to Türkiye Fund (BTF) was established in 2003 by community minded Turkish Americans (Turks4Good) driven to make a difference, to improve life and to cultivate social change for the common good. Our circle of compassion promotes respect and fellowship for humankind in the communities we serve. Turks4Good commitment to these ideals stems from our basic desire to give back to our native land for the many opportunities we have gained from her. We invite you to also contribute to the welfare of less fortunate children in Turkey.

Het kopen van Kamagra | Une nouvelle pharmacie en ligne | Kamagra Deutschland | Pillole Kamagra alla tua porta | Erektil dysfunktionsmedicinering utanför dörren
mp3 database pdf database