stickyimage

https://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2019/03/15Years.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2019/03/3Nokta9M.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2013/08/Banner13.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2013/08/Banner14.jpg

SOMA İÇİN EL ELE

Türk-Amerikan Toplumu Soma faciasından sonra babasız kalan 432 çocuk için seferber oldu.

Soma’da hayatlarını kaybeden madencilerin çocuklarına yardım icin Amerika’daki Bridge to Türkiye Fund (BTF) organizasyonunun “Be The Light For Soma Children” kampanyası çerçevesinde toplanan bağışlar 130 bin doları aştı.

Soma3


Türk-Amerikan toplumu, 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen Türkiye tarihinin en kötü maden faciasında 301 madencinin hayatını kaybettiği felaket sonrası sayıları 432’yi bulan madenci çocuklarına yardım etmek amacı ile birleşti.


Bu amaçla Soma’da babasız kalan çocukların eğitimlerini sürdürebilmeleri için Bridge to Türkiye organizasyonu tarafından Eğitim Fonu oluşturmaya yönelik yardım kampanyası başlatıldı.


Soma2Türkiye’de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) ile işbirliği içerisinde hareket eden BTF, bundan 5 yıl önce de Bursa Mustafa Kemal Paşa Madeninde meydana gelen kaza sonrasında babalarını kaybeden 22 çocuk için de benzer bir yardım kampanyasına imza atmıştı.  Yardımseverlerin desteği ile Bursalı çocuklara halen burs sağlandığına dikkat çeken BTF, Soma’daki çocukların eğitimlerini destekleyebilmek için Türk-Amerikan toplumuna bağış çağrısı yaptı. Bu çağrıya büyük bir katılımla destek veren duyarlı Türk-Amerikan toplumu Soma Eğitim Fonuna bir hafta içinde 130 bin doları aşkın bağışta bulundu.  Kampanyanın gönüllüleri arasında bulunan ve yaşları 6 ile 10 arasında değişen küçük hayırseverler de Amerika’da kendi mahalleri ve okullarında Soma çocukları için bağış toplayarak iştirak ettiler. Oluşturulan eğitim fonun amacı Soma’da babasız kalan çocukların eğitimine burs vererek uzun vadeli destek olmak.

SomaDonate

“Zor günde birlikten kuvvet doğar” mantığı ile destek vermek isteyecek olan yardımseverler ve arkadaş halkaları http://www.bridgetoturkiye.org/donate4soma/ adresi üzerinden BTF aracılığı ile Soma’lı çocuklara vergiden muhaf olarak bağışta bulunabilirler.  Tüm BTF destekçilerine sonsuz teşekkürlerimizle.

 

Bridge to Türkiye Fund (BTF) is a US based, volunteer run, charitable non-profit, 501(c)(3) organization. Contributions made to BTF are tax-deductible to the extent permitted by IRS. BTF”s tax identification number is 58-2678580.

7 years ago by in CYDD , NEWS FROM THE FIELD. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
About

Bridge to Türkiye Fund (BTF) was established in 2003 by community minded Turkish Americans (Turks4Good) driven to make a difference, to improve life and to cultivate social change for the common good. Our circle of compassion promotes respect and fellowship for humankind in the communities we serve. Turks4Good commitment to these ideals stems from our basic desire to give back to our native land for the many opportunities we have gained from her. We invite you to also contribute to the welfare of less fortunate children in Turkey.

Het kopen van Kamagra | Une nouvelle pharmacie en ligne | Kamagra Deutschland | Pillole Kamagra alla tua porta | Erektil dysfunktionsmedicinering utanför dörren
mp3 database pdf database