stickyimage

https://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2019/03/15Years.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2019/03/3Nokta9M.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2013/08/Banner13.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2013/08/Banner14.jpg

Team BTF Boston’da Yarışıyor

BostonHalkasi

4 Ağustos 2013 tarihinde yaklaşık 1000 sporcunun katılımı ile Boston’da gerçekleştirilecek triatlona Bridge to Türkiye Fund (BTF) – Turgut Keskin ile katılıyor. Turgut Keskin, geliri Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’na bağışlanacak olan yarışın detaylarını bizler ile paylaştı.  Keskin’i desteklemek için tıklayın.


“Hayatımın ilk 18 senesini Türkiye’nin ve dünyanın bütün sorunlarından çok uzaklarda Karadenizin en şirin sahil ilçelerinden biri olan Kdz. Ereğli’de geçirdim. Bana her zaman doğru yolu gösteren annem ve babam da Ereğli Demirçelik Fabrikası’nda işçi olarak çalıştılar emekli oluncaya kadar.

Sokaklarda mahalle maçları yaptık mutluca, Blue Jean dergisi sayfalarından külah yapıp birbirimizi kovaladık arkaşlarla. Okula gitmek için kitabım defterim oldu hep, ayağımdaki botlar hiç bir zaman üşütmedi beni, ihtiyacım olan herşeyi sağlayan bir ailem vardı arkamda etrafımdaki çoğu arkadaşlarım gibi.


turgut1

Üniversite öğrencisi olarak taşındığım İstabul’da yaşamaya başlayınca hiç alışık olmadığım insanlar ve hikayelerle tanışmaya başladım. O zamana kadar benim başarım olduğunu sandığım şeylere aslında doğru zamanda ve doğru yerde doğduğum için sahip olduğumu anlamaya başladım. Bir suçluluk duygusu yavaşça beni rahatsız etmeye başladı. Yol kenarında para dilenen engelli çocukları görünce başka tarafa bakmak artık yeterli olmamaya başladı. Başkalarına yardım etmek için artık somut bir adım atmam kaçınılmaz olmuştu.

Çocuk dedi ki; “Parmak uçlarımla da okuyabilirim, yeter ki kabartma kitaplarım olsun…”

Çocuk dedi ki; “Parmak uçlarımla da okuyabilirim, yeter ki kabartma kitaplarım olsun…”

İstanbul’da görme özürlüler derneklerini aramaya başlayıp onlara yardım etmek istediğimi anlattım. Bakırköy’deki Görme Özürlüler derneği kitapların okunup CD ve kasetlere kaydedilmesi için gönüllü okuyucu olarak yardım edebileceğimi söyledi. Ertesi gün derneğe gitmek için Bakırköy minibüsüne atladım. O günden beri hala o minübüsteki hisleri taşıyorum. Başkalarına hiç bir karşılık beklemeden yardım etmenin verdiği mutluluk hissi. Üniversite yıllarında vakit buldukça aynı derneğe yardım etmeye devam ettim İstanbuldan ayrılana kadar.

Amerika’ya öğrenimimi devam ettirmek için taşındıktan sonra, İstanbul’a götürmek üzere Kabartma (Braille) Kitaplar biriktirmeye başladım. Yeni bir ülkede yeni bir yaşam kurmaya çalışmak enerjimin çoğunu aldığı için kendi hayatıma odaklanmak zorunda kaldım bir süre. Hayatım rayına oturmaya başlayınca Türkiye’ye yardım yollamamı sağlayacak güvenilir bir kuruluş aramaya başladım ve çok geçmeden Bridge to Türkiye Fund (BTF)’ı buldum ve desteklemeye başladım.

TURGOKlogo2BTF’nin Türkiye’deki yardıma muhtaç çocuklar için yaptığı sayısız projeyi takip etmeye başlayınca, BTF’ye olan hayranlığım ve saygım her geçen gün artmaya başladı. Bende BTF için daha fazla ne yapabilirim diye düşümeye başladım ve çok geçmeden TÜRGÖK (Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı ) ‘e yardım toplamak için Boston Triatlonu’na katılma fikri aklıma geldi.

Daha önce Triatlon konusunda tecrübem olmadığı için 2-3 aylık idmanlardan sonra kısa mesafeli bir yarışa katılarak kendimi denedim. O yarıştan kazandığım tecrübe ve güvenle 10 ay sonra yarışılacak olan Boston Triatlonuna hazırlanmaya başladım. Boston Triatlonu her yıl Ağustos ayında düzenlenen yarı olimpik mesafede koşulan 0.8km yüzme, 15km bisiklet ve 6.5km koşu parkurundan oluşan yaklaşık 1000 kişinin katıldığı bir yarış.

türgök410 aylık uzun ve zorlu çalışmaların ardından yarış gününe az kala, hedeflediğimiz rakam olan $3,000 a ulaşarak TÜRGÖK’e BTF aracılığı ile elimden gelebilecek en iyi yardımı yapabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Beni destekleyen tüm dostlarımıza ve bin dolar ileterek beni en güzel şekilde motive eden BTF Boston halkasına sonsuz teşekkürlerimi iletirim.

Boston Triatlon için aldığımız büyük destek ve gördüğümüz yakın ilginin verdiği cesaret ile şimdiden 2014 projemizi BTF ile planlamaya başladık. Bu proje ile Team BTF aldı altında bir triathlon takımı oluşturmak ve ABD’nin çeşitli eyaletlerinde BTF projelerine bağış toplamak için yarışmayı amaçlıyoruz.

Boston’daki BTF halkamızı pilot bölgemiz olarak hedefliyoruz. Gelecek talebe göre diğer eyatlerde de takımlar oluşturmayı planlıyoruz. Triatlon yarışlarının bayrak takımı (relay teams) kısmında yarışacak olan takımlarımıza her yaştan ve her kesimden gönüllüler katılabilir.

İlgilenenler aşağıdaki listede olan spor dallarından bir tanesini belirtilen mesaferlerde yapabiliyorsa Team BTF’ye katılabilir:

– Yüzme: 400 metre ile 800 metre arası
– Bisiklet: 15 km ile 20 km arası
– Koşu: 5km ile 6.5km arası
– Üç sporu birden yapmak istiyorsanız, bireysel olarak da yarışabilirisiniz

turgut3Eğer Team BTF’ye katılmak ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız turgutkeskin@yahoo.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.”

 


 
Bridge to Türkiye Fund (BTF) is a charitable non-profit, 501(c)(3) organization. Contributions made to BTF are tax-deductible to the extent permitted by IRS. BTF”s tax identification number is 58-2678580.
8 years ago by in Boston , Braille4Kids , GIVING CIRCLE NEWS , Partners , Team BTF , TURGOK. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
About

Bridge to Türkiye Fund (BTF) was established in 2003 by community minded Turkish Americans (Turks4Good) driven to make a difference, to improve life and to cultivate social change for the common good. Our circle of compassion promotes respect and fellowship for humankind in the communities we serve. Turks4Good commitment to these ideals stems from our basic desire to give back to our native land for the many opportunities we have gained from her. We invite you to also contribute to the welfare of less fortunate children in Turkey.

Het kopen van Kamagra | Une nouvelle pharmacie en ligne | Kamagra Deutschland | Pillole Kamagra alla tua porta | Erektil dysfunktionsmedicinering utanför dörren
mp3 database pdf database