ARTS4KIDS

Kindergarten and Elementary School Set $450

Creating art has positive effects on children specially on early education. Arts4Kids set includes all kinds of arts and crafts supplies such as papers, glues, paints, pompoms, scissors, play dough… The preschool and kindergarten years are the stages when children develop their mental, social, emotional, physical, and nervous systems. Art4Kids set provides much needed art supplies for students to practice art in their classrooms.

School

Student

FROM OUR TEACHERS

FROM THE WORD OF OUR TEACHERS

Gül Dölek

Başhan İlkokulu
Gönderdiğiniz sanat setini aldık ve çocukların mutlulukla çığlık atmalarına tanık olduk. Mutluluğumuzu resimlerle renklerle döşedik. Umut oldun, güldün, sevinç yaptık. Neyse ki, bizi duydunuz ve gördünüz.

Hediye Çatalkaya

Büyüktepe İlkokulu
Binlerce kilometrelik uzaktan öğrenmenin gülümsemesine vesile oldunuz, göndereceğiniz öğrenmede yaratıcı düşüncenizi ve sanatsal becerilerinizi geliştirecek olan ilginiz ve merakınız merak edecek. BTF ailesine teşekkür ederiz.

Ali Hasırcı

Şehit Hasan Yağlı İlkokulu

Sevgili BTF ailesi göndermiş olduğunuz sanat setini büyük bir sevinçle teslim aldık. Öğrencilerimizin hayallerinin gelişmesine katkı sağladığınız, öğrencilerimin ve benim hayallerime ortak olduğunuz için çok teşekür ederim.

HAPPINESS GALLERY

Our source of happiness; happiness of our students …

LET’S MAKE THE WORLD A BETTER PLACE TOGETHER.

To hope for the dreams of our students …
Loading...