stickyimage

https://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2017/01/13Years.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2017/01/2nokta6M.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2013/08/Banner13.jpghttps://www.bridgetoturkiye.org/wp-content/uploads/2013/08/Banner14.jpg

Friends of Boğaziçi University Giving Circle

 TOGETHER WE CAN MAKE A DIFFERENCE AND YOU CAN HELP!

We are Friends of Boğaziçi University.  Over the years we have given back $15,300 to our favorite school.  This year we are supporting 7 scholarships…   We encourage all our graduates to contribute to the betterment of educational opportunities at our alma mater. Please support BTF’s Friends of Boğaziçi Giving Circle by donating from our secure link on the right…

Monthly1
OneTime1

For more information look for events at BTF’s Calendar, join our Friends of Boğaziçi Community or Contact Us.

YILLAR GEÇSE DE OKULUMUZU HİÇ UNUTMADIK!

 

Bridge to Türkiye Fund (BTF) is a charitable non-profit, 501(c)(3) organization, based on democratic citizenry with secular principles, and encourages all to contribute to the welfare of less fortunate children in Türkiye. Contributions made to BTF are tax-deductible to the extent permitted by IRS. BTF’s US tax identification number is 58-2678580.

 RECENT NEWS FROM BOĞAZİÇİ UNIVERSITY…

Posted: Friday March 16th, 2018

Boğaziçi Üniversitesi added an event.

Boğaziçi Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programları ve İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programları hakkında bilgi almak isteyen adaylar için düzenlenen etkinlik kapsamında Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü, Çevre Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü'nden öğretim üye ve öğrencilerin de katılacağı tanıtım gününde programlar hakkında adaylara detaylı bilgiler sunulacak.
... See MoreSee Less

Japon kaligrafi sanatçısı Sisyu 16 Martta Boğaziçinde!

Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi ve Japon Çalışmaları Derneği işbirliği ile Boğaziçi Performans Etkinlikleri dünyaca ünlü Japon kaligrafi sanatçısı Sisyu’yu ağırlayacak. Eserlerini Japon imparatoru ve imparatoriçesine de özel olarak sergileme ayrıcalığına sahip olan sanatçı, 16 Mart Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil salonunda canlı olarak dev boyutta Japon kaligrafi eserleri çizecek.

Posted: Thursday March 15th, 2018

Japon kaligrafi sanatçısı Sisyu 16 Mart'ta Boğaziçi'nde!

Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi ve Japon Çalışmaları Derneği işbirliği ile Boğaziçi Performans Etkinlikleri dünyaca ünlü Japon kaligrafi sanatçısı Sisyu’yu ağırlayacak. Eserlerini Japon imparatoru ve imparatoriçesine de özel olarak sergileme ayrıcalığına sahip olan sanatçı, 16 Mart Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil salonunda canlı olarak dev boyutta Japon kaligrafi eserleri çizecek.
... See MoreSee Less

Posted: Wednesday March 14th, 2018

Boğaziçi Üniversitesi shared BU+ Etkinlikleri's event.

Açık Ders'ler devam ediyor!

Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Rana Sanyal'ın konuşmacı olarak katılacağı ve "Kansere karşı hiç yol katediyor muyuz? Yeni ilaç yapabilir miyiz, neden şimdiye kadar yap(a)madık? Biz neler yapıyoruz?" sorularının yanıt bulacağı Açık Ders, 15 Mart Perşembe günü Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde.
... See MoreSee Less

Küçücük bir çemberde evrenin tüm sırları saklı olabilir mi? Pi gününüz kutlu olsun!

Posted: Wednesday March 14th, 2018

Küçücük bir çemberde evrenin tüm sırları saklı olabilir mi? Pi gününüz kutlu olsun! ... See MoreSee Less

Posted: Monday March 12th, 2018

Kare Blok
Kare Blok’tan çık(ama)mak 😅
... See MoreSee Less

Manzara mı çimler mi?🤔  kararsızlığını yaşadığın o nokta 🙄

Posted: Sunday March 11th, 2018

"Manzara mı çimler mi?🤔 " kararsızlığını yaşadığın o nokta 🙄 ... See MoreSee Less

Özgür, eşit, şiddetsiz bir hayat için Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Posted: Thursday March 8th, 2018

Özgür, eşit, şiddetsiz bir hayat için Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! ... See MoreSee Less

Boğaziçi Üniversitesinin Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştireceği Açık Ders serisi kapsamında Deprem: Bildiklerimiz, Bilmediklerimiz konulu ilk ders 7 Martta Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener tarafından verilecek.

Posted: Tuesday March 6th, 2018

Boğaziçi Üniversitesi'nin Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştireceği Açık Ders serisi kapsamında "Deprem: Bildiklerimiz, Bilmediklerimiz" konulu ilk ders 7 Mart'ta Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener tarafından verilecek. ... See MoreSee Less

Boğaziçi Üniversitesi’nin BU+ etkinlikleri çerçevesinde başlattığı ‘Çoğalan Sesler’ konser serisinin konuğu, Şem-ü Pervane, Ateş-i Aşkınla Yandır adlı konseriyle bir musiki üstadı olan Ahmet Atmaca olacak.

Posted: Monday March 5th, 2018

Boğaziçi Üniversitesi’nin BU+ etkinlikleri çerçevesinde başlattığı ‘Çoğalan Sesler’ konser serisinin konuğu, "Şem-ü Pervane, Ateş-i Aşkınla Yandır" adlı konseriyle bir musiki üstadı olan Ahmet Atmaca olacak. ... See MoreSee Less

Posted: Sunday March 4th, 2018

Bogazici University
And the Oscar goes to...?
... See MoreSee Less

Boğaziçi Üniversitesinin Sarıyer Belediyesi işbirliği ile düzenlediği “Açık Ders” dizisi kapsamında Doç. Dr. Bora Garipcanın Biyomalzemeler Hayatımızı Nasıl Değiştiriyorlar? başlıklı semineri 5 Martta Yaşar Kemal Kültür Merkezinde!

Posted: Friday March 2nd, 2018

Boğaziçi Üniversitesi'nin Sarıyer Belediyesi işbirliği ile düzenlediği “Açık Ders” dizisi kapsamında Doç. Dr. Bora Garipcan'ın ''Biyomalzemeler Hayatımızı Nasıl Değiştiriyorlar?'' başlıklı semineri 5 Mart'ta Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde! ... See MoreSee Less

Boğaziçi Üniversitesinin BU+ oluşumu kapsamında, Homer Kitabevi işbirliğiyle sürdürdüğü Kitaplar Arasında dizisinin sıradaki konuğu 2015 yılında yayınlanan kitabı İmparatorluğun Bedeli ile Prof. Dr. Nadir Özbek.

Posted: Thursday March 1st, 2018

Boğaziçi Üniversitesi'nin BU+ oluşumu kapsamında, Homer Kitabevi işbirliğiyle sürdürdüğü 'Kitaplar Arasında' dizisinin sıradaki konuğu 2015 yılında yayınlanan kitabı "İmparatorluğun Bedeli" ile Prof. Dr. Nadir Özbek. ... See MoreSee Less

Kampüse 2018’in ilk karı düştü ⛄ ❄

Posted: Thursday March 1st, 2018

Kampüse 2018’in ilk karı düştü ⛄ ❄ ... See MoreSee Less